כיצד להחליף אסלה – מדריך אינסטלציה עשה זאת בעצמך

נמאס לכם להתמודד עם אסלה דולפת או מיושנת? אם כן, ייתכן שהגיע הזמן להחליף אותו בחדש. למרות שהמחשבה על החלפת אסלה עשויה להיראות מרתיעה, זהו למעשה תהליך פשוט יחסית שניתן לעשות כפרויקט עשה זאת בעצמך למי שעושה שימוש בבית. החלפת אסלה יכולה לא רק לשפר את הפונקציונליות והמראה של חדר האמבטיה שלכם, אלא היא גם יכולה לחסוך לכם כסף בטווח הארוך על ידי הפחתת בזבוז המים ומניעת תיקונים יקרים.

במדריך זה לאינסטלציה עשה זאת בעצמך, נלווה אותך בתהליך שלב אחר שלב כיצד להחליף אסלה. מאיסוף הכלים והחומרים הדרושים, ועד פינוי האסלה הישנה והתקנת החדשה, אנו נטפל בכל מה שצריך לדעת כדי להבטיח התקנה מוצלחת ובטוחה. אנו נספק גם טיפים וטריקים כדי להקל על התהליך, כמו גם טעויות נפוצות שיש להימנע מהן.

לפני שמתחילים בפרויקט זה, חשוב לציין שמומלץ ניסיון בתחום האינסטלציה. עם זאת, עם

1. סגרו את אספקת המים

כאשר מדובר בהחלפת אסלה, חשוב להתחיל בניתוק אספקת המים. זה יבטיח לך להימנע מכל נזק פוטנציאלי למים במהלך התהליך. ראשית, אתר את שסתום הסגירה ליד בסיס האסלה וסובב אותו עם כיוון השעון עד שהוא נסגר לחלוטין. בזמן כיבוי המים, שטפו גם את האסלה כדי להסיר את כל המים שנותרו במיכל ובקערה. זה יקל על ניתוק האסלה מהצנרת. אם אינך יכול לאתר את שסתום הסגירה או שהוא אינו פועל כהלכה, תצטרך לאתר את שסתום אספקת המים הראשי לבית שלך ולסגור את המים שם. לפני שתמשיך בתהליך ההחלפה, בדוק שוב שאספקת המים מנותקת על ידי ניסיון לשטוף שוב את האסלה. בעקבות המדריך הזה כיצד להחליף אסלה – מדריך אינסטלציה עשה זאת בעצמך, יהפוך את המשימה לקלה ופשוטה, גם למתחילים.

2. נתק את קו אספקת המים

בכל הנוגע להחלפת אסלה, ישנם מספר שלבים שתוכל לבצע כדי להבטיח התקנה מוצלחת ובטוחה. שלב קריטי אחד הוא ניתוק קו אספקת המים. זה חשוב כי זה מאפשר לך להסיר את האסלה הישנה לחלוטין מבלי להסתכן בנזקי מים לסביבה.

כדי לנתק את קו אספקת המים, תחילה עליך לכבות את שסתום אספקת המים, שבדרך כלל ממוקם בבסיס האסלה או על הקיר שמאחוריו. לאחר כיבית את השסתום, השתמש בצבת או ברגים כדי לשחרר את האום המחבר את קו האספקה לשסתום. ייתכן שתזדקקו לדלי ומגבות כדי לתפוס את שאריות המים הזורמות מתוך קו האספקה.

זכור לטפל בקו האספקה בזהירות, מכיוון שהוא עלול להישבר או להחליד לאורך זמן. לאחר שניתקתם את קו האספקה, תוכלו לעבור להוצאת האסלה הישנה והכנת המשטח להתקנה של החדשה. על ידי ביצוע שלבים אלו, תוכלו להשלים בהצלחה את תהליך החלפת האסלה וליהנות ממערכת אינסטלציה מתפקדת ויעילה בביתכם.

3. הסר את מיכל האסלה

אם אתם מתכננים להחליף את האסלה שלכם, עליכם להתחיל בניתוק אספקת המים לשירותים. לאחר מכן, תצטרך להסיר את האסלה הישנה, ואחד השלבים הראשונים הוא הסרת מיכל האסלה. לשם כך, התחל באיתור שסתום כניסת המים ונתק את אספקת המים. לאחר מכן, שטפו את האסלה כדי לנקז את יתרת המים מהמיכל. לאחר שהמיכל ריק, השתמש במפתח ברגים כדי לשחרר את האומים המחברים את המיכל לקערה. הקפד להחזיק את המיכל בצורה מאובטחת בזמן שאתה מסיר את האגוזים הללו. נענע בעדינות את המיכל כדי לשחרר אותו מהקערה. לאחר הסרת המיכל, תוכל לגשת בקלות לשאר הברגים והאומים המחזיקים את הקערה לרצפה. ביצוע השלבים הבאים של “כיצד להחליף אסלה – מדריך אינסטלציה עשה זאת בעצמך” יכול לעזור לך להחליף את האסלה שלך בהצלחה.

4. הברג את הברגים שמחזיקים את הקערה במקומה

אם אתם מחפשים דרך לרענן את חדר האמבטיה או לשדרג את אביזרי האינסטלציה שלכם, אסלה חדשה יכולה להיות בדיוק הטריק. אבל החלפת אסלה יכולה להיות מאיימת אם מעולם לא עשית זאת לפני כן. אל תדאג, עם כמה כלים בסיסיים וקצת ידע ב-DIY, אתה יכול בקלות להתמודד עם הפרויקט הזה בעצמך. במדריך שלב אחר שלב זה בנושא “איך מחליפים אסלה – מדריך אינסטלציה עשה זאת בעצמך”, נראה לך איך לשחרר את הברגים שמחזיקים את הקערה במקומה. התחל באיתור הברגים בבסיס האסלה. אלה בדרך כלל מוסתרים מתחת למכסי פלסטיק שניתן לנתק בקלות עם מברג שטוח. לאחר שהסרת את המכסים, קח מפתח ברגים או פלייר והשתמש בהם כדי לשחרר את הברגים המחזיקים את קערת האסלה במקומה. הקפד להחזיק את הקערה יציבה תוך כדי כך שהיא לא תתנדנד או תתהפך. לאחר הסרת הברגים, אתה יכול להרים את הקערה מטבעת ההרכבה ולהניח אותה בצד. עם הקערה מהדרך, כעת תוכל לעבור לשלבים הבאים בהחלפת האסלה שלך.

5. הסר את טבעת השעווה הישנה

כאשר מדובר בהחלפת אסלה, חשוב לדעת כיצד להסיר את טבעת השעווה הישנה. טבעת השעווה היא זו שאוטמת את האסלה לרצפה ומונעת נזילת מים אל רצפת חדר האמבטיה שלך. בצע את השלבים הפשוטים הבאים כדי להסיר את טבעת השעווה הישנה:

1. סגרו את אספקת המים לאסלה והסר את המכסה מהמיכל.

2. שטפו את האסלה כמה פעמים כדי לרוקן את המיכל והקערה מהמים.

3. השתמשו בבוכנה כדי לדחוף את כל המים שנותרו אל מחוץ לקערה אל הניקוז.

4. השתמשו בשפכטל או מגרד כדי להסיר את טבעת השעווה מהאוגן על הרצפה ומבסיס האסלה.

5. השלך את טבעת השעווה הישנה ונקה היטב את האזור שבו תותקן טבעת השעווה החדשה.

הקדשת הזמן להסרה נכונה של טבעת השעווה הישנה היא חיונית להבטחת התקנה בטוחה וללא דליפות של האסלה החדשה. עם השלבים האלה בחשבון, אתה יכול להתמודד בביטחון עם משימת החלפת האסלה שלך בעזרת “כיצד להחליף אסלה – מדריך אינסטלציה עשה זאת בעצמך”.

6. התקן את טבעת השעווה החדשה

לאחר שהסרת את טבעת השעווה הישנה, הגיע הזמן להתקין את החדשה. זהו שלב קריטי בהחלפת אסלה, שכן טבעת שעווה המותקנת כהלכה מבטיחה אטימה הדוקה בין בסיס האסלה לצינור הניקוז. כדי להתקין את טבעת השעווה החדשה, תחילה ודא שהצד התחתון של קערת האסלה נקי וללא פסולת. הנח את טבעת השעווה מעל הקצה הפתוח של אוגן האסלה, וודא שהיא מרוכזת ויושבת שטוחה. לאחר מכן, הורד בעדינות את קערת האסלה על טבעת השעווה, תוך הקפדה לא להזיז את הטבעת ממקומה. הפעל לחץ באופן שווה על שני צידי הקערה כדי לעזור לטבעת השעווה להידחס ולאטום. לבסוף, השתמשו במפתח ברגים כדי להדק את הברגים בארון, היזהרו לא להדק יתר על המידה, מכיוון שזה עלול לסדוק את קערת האסלה. עם התקנת טבעת השעווה החדשה, האסלה מוכנה כעת להברגה מאובטחת למקומה. ביצוע השלבים הבאים בנושא “איך מחליפים אסלה – מדריך אינסטלציה עשה זאת בעצמך” יכול להיות דרך פשוטה וחסכונית להחליף אסלה הזקוקה לכך.

7. הנח את קערת האסלה החדשה במקומה

במדריך שלב אחר שלב זה כיצד להחליף אסלה, נסקור את כל מה שאתה צריך לדעת כדי לבצע את העבודה בעצמך. לאחר שהוצאת את האסלה הישנה וניקית את האזור ביסודיות, אתה מוכן להמשיך לשלב הבא.

שלב 7: הנח את קערת האסלה החדשה במקומה. התחל על ידי הנחת טבעת השעווה על האוגן על הרצפה. טבעת השעווה צריכה להיות מרוכזת על האוגן ולכסות לחלוטין את הפתח. הרם בזהירות את קערת האסלה החדשה והוריד אותה על טבעת השעווה. ודא שהקערה מתיישרת עם הברגים והאוגן ברצפה. השתמש בלחץ עדין כדי ללחוץ את הקערה כלפי מטה על טבעת השעווה, כדי להבטיח אטימה הדוקה ומאובטחת.

לאחר שהקערה נמצאת במקומה, ניתן לחבר את הדסקיות והאומים לברגים שבבסיס הקערה. הדק אותם היטב, אך היזהר לא להדק יתר על המידה, שכן הדבר עלול לגרום נזק לאסלה ו/או לאוגן. לבסוף, הצמד את מכסי הברגים למקומם כדי לכסות את האומים והברגים.

מזל טוב, התקנת בהצלחה קערת שירותים חדשה! בשלבים הבאים נסקור כיצד להתקין את המיכל החדש ולחבר את הצנרת. המשיכו לעקוב אחר המדריך שלנו שלב אחר שלב

8. הדק את הברגים כדי להדק את קערת האסלה החדשה

כעת, לאחר שהסרתם את האסלה הישנה ופיניתם את טבעת השעווה הישנה, הגיע הזמן להתקין את האסלה החדשה. התחל בהנחת טבעת השעווה החדשה על האוגן הבולט מהרצפה כששרוול הפלסטיק פונה כלפי מעלה. לאחר מכן, ישר בזהירות את קערת השירותים כך שהברגים ימשכו דרך חורי ההרכבה בבסיס הקערה. לאחר שהקערה מפולסת ומיושרת כראוי, לחץ בעדינות כלפי מטה כדי לדחוס את טבעת השעווה וליצור אטימה. הדק את האומים של הברגים על הברגים בעזרת מפתח ברגים, לסירוגין בין הצדדים כדי לפזר את הלחץ באופן שווה. היזהרו לא להדק ולסדוק את החרסינה. לאחר שהברגים מאובטחים, שבו על האסלה והתנדנדו קדימה ואחורה כדי להבטיח שהוא יציב ואינו מתנדנד. אם הכל נראה טוב, זה הזמן לעבור לשלב הבא במדריך זה כיצד להחליף אסלה – DIY אינסטלציה, שהוא התקנת המיכל.

9. חבר את קו אספקת המים

בעת החלפת אסלה, חיבור קו אספקת המים הוא שלב חיוני בתהליך. לפני התחלת שלב זה, ודא כי כיבית את שסתום אספקת המים ליד האסלה. לאחר כיבוי אספקת המים, אתה יכול להמשיך על ידי חיבור קו האספקה למיכל השירותים. יש לחבר את קו האספקה לשסתום המילוי שנמצא בתחתית המיכל. השתמש במפתח ברגים מתכוונן כדי להבטיח שהאום מהודק היטב. לאחר מכן, הפעל את שסתום אספקת המים ובדוק אם יש נזילות. אם יש דליפות כלשהן, נסה להדק שוב את האום או להשתמש בסרט טפלון סביב החוטים לאטימה טובה יותר. שלב זה חיוני כדי להבטיח שהאסלה פועלת כראוי ושאין נזילות או בעיות באספקת המים. על ידי ביצוע שלב זה ב”כיצד להחליף אסלה – מדריך אינסטלציה עשה זאת בעצמך”, תהיה לך אסלה פונקציונלית מלאה לבית שלך.

10. הפעל את אספקת המים ובדוק את האסלה החדשה

החלפת אסלה היא משימה שדורשת מעט מאמץ, אך ניתן להשלים אותה בהצלחה על ידי ביצוע מספר שלבים פשוטים. במדריך זה, “איך מחליפים אסלה – מדריך אינסטלציה עשה זאת בעצמך”, נעבור על כל השלבים הדרושים להחלפת אסלה בהצלחה. לאחר שהתקנתם את האסלה החדשה במקום, הגיע הזמן להפעיל את אספקת המים ולבדוק אותה. לשם כך, אתר את שסתום הסגירה על הקיר מאחורי האסלה בקו אספקת המים. סובב את השסתום עד הסוף ימינה (בכיוון השעון) עד שייעצר. זה יסגור את אספקת המים לשירותים. לאחר שהחלפת את האסלה החדשה, סובב את השסתום עד הסוף שמאלה (נגד כיוון השעון) כדי להפעיל שוב את אספקת המים. לאחר הפעלת השסתום חזרה, שטוף את האסלה מספר פעמים כדי לבדוק אם יש דליפות או בעיות בזרימת המים. אם לא מתגלים דליפות, מזל טוב! החלפת בהצלחה את האסלה הישנה שלך בחדשה.

לסיכום, החלפת אסלה עשויה להיראות כמשימה לא פשוטה, אך בעזרת מדריך זה ניתן לבצע אותה בקלות ובמהירות במינימום כלים וניסיון. זכור תמיד לעקוב אחר אמצעי זהירות ולסגור את אספקת המים לפני תחילת הפרויקט. על ידי ביצוע השלבים הפשוטים המפורטים כאן, אתה יכול לחסוך לעצמך כסף על אינסטלטור ולקבל את הסיפוק של השלמת פרויקט אינסטלציה עשה זאת בעצמך.

כל מה שצריך לדעת: